Google Haritalarda 1.Sırada Nasıl Olunur? (Taktikler)

Google Haritalarda 1.Sırada Nasıl Olunur? (Taktikler)

by Hepuzman Aralık 07, 2020

Google Haritalar, işletmeniz için çok önemli bir pazarlama aracıdır. Yeni müşteriler tarafından keşfedilmenize, rakiplerin önüne geçmenize ve daha fazla iş kurmanıza yardımcı olabilir. Google Haritalar’ın işletme girişlerini sıralarken dikkate aldığı pek çok faktörden yalnızca biridir. Bu kılavuzda, Google Haritalar listenizin sonuçlarda daha üst sıralarda yer almasını sağlamak ve ilgili tüm avantajlardan yararlanmak için size rehberlik edeceğim.

Google haritalarında daha üst sıralarda yer almasını nasıl sağlarsınız?

Google Haritalar’da listelenmeniz için ele alacağımız girişinizi talep etmeniz gerekir.

  1. İşletmenizi Google Haritalar’a ekleyin

Elbette, ilk etapta bir Google Haritalar listeniz yoksa, daha üst sıralarda yer alamaz veya başarılı bir Google Haritalar pazarlaması gerçekleştiremezsiniz. İşletmenizi Google Haritalar’a eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Google.com/maps adresine veya akıllı telefonunuzdaki Google Maps uygulamasına gidin ve işletmenizin adını arayın.
  • Açılır menüde yanında bir konum belirirse, o zaman bir listeniz vardır! Sonraki bölüme geçin.
  • İşletme adınız görünmüyorsa, açılır menüde “eksik yeri ekleme” seçeneğini göreceksiniz.
  1. Google Haritalar işletme listenizi talep edin

İşletmenizin Google Haritalar’da daha üst sıralarda yer almasını sağlamanın ikinci adımı, girişinizi talep etmektir. Google Haritalar’daki işletme girişinizi talep etmenin ön koşulu, ücretsiz bir Google My Business hesabına sahip olmaktır.

  1. Google Haritalar işletme listenize bilgi ekleyin

Google Haritalar işletme listeniz ve ona bağlı bir Google My Business hesabınız olduğuna göre, yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için optimize etmeye hazırsınız Adınızı, kategorinizi, adresinizi, hizmet bölgenizi (varsa), saatlerinizi, özel saatlerinizi, telefon numaranızı, web sitenizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve açıklamanızı içeren “Bilgi” sekmesini seçin.

Yerel bir telefon numarası kullanın

Bulunduğunuz yerin alan koduyla birlikte yerel bir telefon numarası kullanın. Bu, Google Haritalar’da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak ve ayrıca, arama yapanlara işletmenizin o bölgede yer aldığını doğrulayacaktır.

Çalışma saatlerinizi güncel tutun

Google Haritalar işletme listeleri, kullanıcılara işletmenin açık, kapalı veya yakında açılıp kapanmadığını bildirir. Bu saatleri Google’a güncel tutmak, aktif ve dolayısıyla güvenilir olduğunuzu gösterir ve bu, sıralamanıza yardımcı olacaktır.

  1. Google Haritalar işletme listenize fotoğraf ekleyin

Google, girişinize fotoğraf yüklemenize bayılır. Sonuçlarda daha üst sıralarda yer almaya layık aktif bir giriş olduğunuzu işaret ettiği için önemlidir. Google’ın fotoğraf tanıma teknolojisi gelişiyor ve Google yerel arama sonuçlarında görseller göstermeye başlıyor.

  1. Google yorum satın alın!

Google’ın müşterilerin sevdiği şeyleri sevdiğini bildiğimizde, Google Haritalar olumlu yorumlara sahip işletme girişlerine sıralama konusunda iyilik yapması şaşırtıcı olmamalıdır.

Google puanınız yükselmesi için paketlere bakın: https://www.hepuzman.com/google-harita-yorum-satin-al

  1. Google Haritalar’da daha üst sıralarda yer almak için web sitenizi kullanabilirsiniz

Web sitenizin duyarlı olduğundan emin olmaktır; bu, herhangi bir cihaz veya ekran boyutunda tutarlı bir şekilde çalıştığı anlamına gelir. Google aramalarının yaklaşık % 60’ının mobil cihazlarda gerçekleşmesidir. Google Haritalar sıralamanızı yükseltmek için web sitenizi kullanmanın ikinci yolu, onu yerel arama için hedeflemektir. Elbette bu, web sitenizin Google Arama’da daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda Google Haritalar işletme listenizin ne kadar üst sıralarda olduğunu da etkileyebilir.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mesaj Yaz!
İletişime Geç!
Nasıl yardımcı olabiliriz?