Google Harita Kötü Yorumlar Nasıl Silinir? (ÇÖZÜM)

Google Harita Kötü Yorumlar Nasıl Silinir? (ÇÖZÜM)

by Hepuzman Aralık 07, 2020

Google harita kötü yorum incelemeleri işletmenizi batırabilir veya çıkarabilir. Ne yazık ki, olumsuz veya sahte Google harita yorum bırakan insanlar var. Ama bu konuda ne yapabilirsin? Burada size bir Google incelemesini nasıl sileceğinizi veya en azından nasıl deneyeceğinizi anlatacağız. Sonuçta, Google’da hem iyi hem de kötü yorumlar almak dünyanın sonu değil. Olumsuz bir incelemeyle başa çıkmanın en iyi yolu, yalnızca daha olumlu eleştiriler almaktır.

Ancak, gerçekten kötü veya muhtemelen sahte bir inceleme söz konusu olduğunda, Google yorum silme için elinizden geleni yapmaya değer.

Birinin Size Bıraktığı Bir Google Harita Yorum Kaldırmak Mümkün mü?

Kısacası evet. Yanlış veya iftira niteliğinde yorumların yapıldığı zamanlar olabilir, bu nedenle Google yorum kaldırma bilmeniz gerekir. Şirketinizin bir incelemeyle yanlışlandığını veya bir incelemenin sahte olduğunu düşünüyorsanız, atabileceğiniz adımlar vardır.  Google business yorum ve şikayetleri herhangi bir işletmenin ölümü olabilir, ancak küçük veya yeni işletmeler için daha zararlıdır. İyi haber şu ki, bir Google yorum bildirme ile itiraz edebilirsiniz. Ancak bu kolay bir süreç değildir ve sinir bozucu olabilir.

1- Google’ın Kaldırabileceği İhlalleri İnceleyin

Derecelendirmeleri değiştirmek için gönderilen spam ve sahte içerik. Bu, farklı hesaplar da dahil olmak üzere birden çok kez göndermeyi içerir. Google yorum yapanı bulma konusunda gerçek adını kullanmamışsa şansınız yok diyebiliriz.

2- İşletmenizin Kötü Bir Google Yorumunu Silme

Maalesef büyük bir “sil” düğmesi yok. Ancak, kötü bir yorum alan işletmenin sahibiyseniz, puan yorum kaldırılmasını sağlamak için izleyebileceğiniz farklı yollar vardır.

3- İncelemeye Yanıt Verin

Bir Google işletme yorum kaldırmak isteyen işletme sahibinin atması gereken ilk adımlardan biri, incelemeyi yapan kişiye yanıt vermektir. Doğru olanı söylediğinizde müşteri Google yorumları silmeyi kendi başına kaldırmayı seçebilir. En azından, diğer potansiyel müşteriler hikayenin size ait olduğunu görecek ve müşteri ilişkileri becerileriniz hakkında biraz bilgi edinebileceği için hasarı azaltabilirsiniz.

Haddini aşan yorumlarda Google yorum dava etme yolu bir seçenek olabilir fakat bu durumu kanıtlamanız gereklidir. Bir avukattan yardım alarak ilerlemek daha doğru olacaktır. Bu yolla bir kötü yorum tazminat davasının mümkün olup olmadığını bir hukuk danışmanı yardımcı olabilir.

4- Nazikçe cevap verin

Savunma yapmayın ve kişiselleştirmeyin, Gerekirse özür dile ve düzeltmeyi teklif et

Bu ipuçları anahtar olabilir ve gözden geçirenin kötü yorumu geri çekmesi veya kalmasına izin vermesi arasındaki farkı yaratabilir. Kişiden şirketinizle iletişime geçmesini isteyin, böylece ilk başta kötü bir Google firma yorum bırakmasına neden olan sorunu araştırabilirsiniz. Takip ederlerse, olumlu bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

Kötü Yorumlar Google Yerelden Nasıl Kaldırılır?


Google Haritalar
‘ı açın. İşletme incelemelerinizi görüntülemeyi seçin. Tüm İncelemeler’i seçin. Kaldırmak istediğiniz incelemeyi gördüğünüzde, sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.

 “Uygunsuz olarak işaretle” yi seçin.

“Bir Politika İhlalini Bildirin” formunu doldurun.

Gönder’i tıklayın.

Ardından Google, maps yorum kaldırmanın yasal sürecinde size yol gösterecektir.

Yukarıda özetlenen adımları izleyerek bir Google yorumları nasıl sileceğiniz konusunda sağlam bir bilgiye sahip oldunuz. Kötü olan bir Google incelemesini kaldırın ve işletmenizi yeniden yoluna koyun.

** Google olumlu yorum alın! (Bonus)

Herşeyi yapmanıza rağmen olumlu sonuç alamadınız mı? O zaman size karşı olan olumsuz yorumları ve puanlarınızı artırmak için google yorum satın alın ve google harita puanınız yükselsin.

Hepuzman işletmenize yapılan saldırılar için Google yorum hizmeti sunmaktadır. Google yorum hizmeti işletmenize gelen kötü yorumları egale ederek işletme puanınızı ve sıralamanızı artırır.

Hemen destek almak için adresi ziyaret edin: https://www.hepuzman.com/google-harita-yorum-satin-al

Yada sitenin sağında bulunan whatsapp butonuna tıklayın bize ulaşın!

Ayrıca google harita yorum silme hizmeti ile yine destek sunmaktayız.

Social Shares
Mesaj Yaz!
İletişime Geç!
Nasıl yardımcı olabiliriz?